menu language

Ubytovanie u Bartka ***

egyt kachličky

Ubytovanie u Bartka ***

Vitajte u nás!

Dom sa nachádza v pokojnej časti rázovitej slovenskej dediny Važec. Krásna príroda, hory, staré mestá, pevnosti a hrady, všetko je na dosah. Váš vidiecky dom sa nachádza na okraji národných parkov Vysoké Tatry a Nízke Tatry.

Čo všetko môžete využívať?

ikona posteľ

Ubytovanie

ubytuje sa u nás osem osôb v troch samostatných izbách (dve trojlôžkové a jedna dvojlôžková izba), z toho v trojlôžkovej izbe na prízemí je krb

ikona spoločenská miestnosť

Spoločenská miestnosť

spoločenská miestnosť sa nachádza na prízemí, nájdete tu krb, TV, video, rádio, CD a DVD prehrávač

ikona kuchyňa

Kuchyňa a varenie

plne vybavená kuchyňa (plynová platňa, elektrická rúra, chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra a rýchlovarná kanvica)

ikona kúpeľňa

Sociálne zariadenia

na každom podlaží sa nachádza sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC)

ikona bicykel a lyže

Odkladanie bicyklov a lyží

k dispozícii je uzamykateľné miesto na odkladanie bicyklov a lyží

ikona parkovanie

Parkovanie

vo dvore môžete bezpečne zaparkovať, vôjdu sa tu až štyri autá

ikona vykurovanie

Vykurovanie

okrem možnosti kúrenia v krboch, je celý dom vykurovaný centrálnym vykurovaním (podlahové, plynové)

ikona 24 7

Celoročná prevádzka

môžete k nám prísť kedykoľvek počas celého roka

Štrbské Pleso

Vysoké Tatry a Liptov

Vysoké Tatry sú najvyššie pohorie na Slovensku a v Poľsku a zároveň sú jediným horstvom v týchto štátoch s alpským charakterom. Najvyšším vrchom je Gerlachovský štít (2655 m). Všetky najvyššie štíty sa dajú ľahko dosiahnuť jednodňovou túrou. Poskytujú krásny výhľad na okolité hory, doliny a jazerá.

Nízke Tatry sú rozľahlou prírodnou rezerváciou s horami až do výšky 2000 m. Sú tu lesy, jaskyne, lyžiarske oblasti. Jeho najväčšou atrakciou sú početné krasové javy s viacerými jaskyňami. Vo východnej oblasti medzi sedlom Čertovica a Kráľovou hoľou môžete nájsť ešte ozajstné pralesy. V týchto nedotknutých lesoch možno podnikať zaujímavé pešie túry. Pre turistov je príťažlivý najmä úsek hrebeňovky od Chopka k Čertovici.

Vysoké Tatry spolu s Nízkymi Tatrami sú oblasťou nedotknutej prírody, kde stále môžete stretnúť medvede a vlkov. Nájdete tu rozsiahlu sieť značených turistických a horských cyklistických chodníkov. K dispozícii sú tiež možnosti pre jazdu na koni, paragliding a rafting. Vyhliadkové lety nad Vysokými Tatrami sú organizované z letiska v Poprade.

Bešeňová

Voda a slnko

Kraj pod Tatrami ponúka mnoho výnimočných možností na letné kúpanie. Liptovská Mara známa aj ako "Liptovské more" je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Ponúka veľa príležitostí na vodné športy, široké možnosti rybolovu a taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou z prístavu v Liptovskom Trnovci.

Aquapark Tatralandia je areálom vodnej zábavy s množstvom tobogánov a halou Tropical Paradise, kde teplota neklesá po celý rok pod 30 °C.

Thermal parku Bešeňová funguje 9 celoročných bazénov, z toho 4 termálne. Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán a ďalšie minerály, ktoré majú blahodárne účinky na pohybové a tiež dýchacie ústrojenstvo.

Aquapark AquaCity Poprad ponúka 13 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogány, 350 vodných atrakcií, najväčšie wellness a spa centrum na Slovensku, detské kútiky, ihriská, zábavné animačné programy pre deti a výnimočnú 3D Laser show.

Spišský hrad

História a pamiatky

Okolie ponúka zaujímavé možnosti návštev historických a kultúrnych pamiatok. V samotnom Važci sa nachádza Važecká jaskyňa, ktorá je známa výskytom bohatej kvapľovej výzdoby a pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov. Ďalej môžete navštíviť múzeum svetoznámeho "maliara Važca", rodáka z Blatné v Čechách Jána Hálu, zachované pamiatky na minulosť Važca nájdete v Múzeu poľnohospodárskeho náradia a ľudových tradícií Važca.

V obci Pribylina navštívte Múzeum liptovskej dediny s nádhernými ukážkami slovenskej ľudovej architektúry. Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty.

V Levoči (zapísanej na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO) si nenechajte ujsť návštevu Chrámu svätého Jakuba v ktorom sa nachádza najvyšší drevený gotický oltár na svete (18,6 m). Mesto má obrovské stredoveké námestie obklopené renesančnými domami, známu renesančnú radnicu, dva kostoly s barokovým interiérom, klasicistické budovy, župný dom a evanjelický kostol.

Pri ceste z Levoče neobíďte ďalšiu pamiatku zapísanú na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, neďaleký Spišský hrad. Ide o jeden z najväčších gotických hradov v Európe. Spišský hrad svojím významom ďaleko presiahol hranice regiónu i celej krajiny. Atraktivitu hradu znásobuje blízkosť ďalších významných pamiatok, kostol Ducha Svätého v neďalekej Žehre, katedrála svätého Martina v Spišskej Kapitule a viacero kaštieľov v okolitých obciach.

Bežecká stopa

Zimné športy

Počas zimy ste tu v lyžiarskom raji. Vysoké aj Nízke Tatry sú špičkou v zjazdovom, aj bežeckom lyžovaní. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla.

Lyžiarske stredisko Jasná ako najväčšia lyžiarska aréna sa nachádza v pohorí Nízke Tatry. V stredisku je viac ako 50 km zjazdoviek rôznych obtiažností pre všetkých lyžiarov.

Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete iba vo Vysokých Tatrách. Tri špičkové strediská Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec ponúkajú najlepšie služby, ktoré sú zárukou dovolenky, na ktorú len tak ľahko nezabudnete.

V podhorí Tatier nájdete množstvo menších lyžiarskych stredísk, s rodinnou atmosférou, vhodných pre všetky kategórie lyžiarov.

Štrbské Pleso ponúka bežecké trate, kde si na svoje prídu deti, začiatočníci aj rekreační bežkári. Nájdete tu 8 bežeckých okruhov v dĺžke do 5 kilometrov. Väčšina tratí je horského charakteru s mnohými prevýšeniami, vhodná pre kondičné a športové bežkovanie.

Hríb

Lesy, hubárčenie

Z Važca je na každú svetovú stranu blízko do lesa. Obklopujú ho nádherné hlboké lesy.

Ak sa niečím môže Važec pochváliť, sú to práve huby. A okolie Važca je pre ne raj. Majú tu veľmi dobré klimatické, pôdne i výživové podmienky. V lesoch nájdete dubáky, suchohríby, masliaky, kozáky, kuriatka ako aj rýdziky, plávky a bedle.

Ak je pre vás zber húb dôležitou aktivitou a duševnou relaxáciou, tak príďte zažiť ten skvelý pocit, keď skoro ráno vchádzate do lesa s príjemnou rannou rosou, vdychujete jeho vôňu, čerstvý vzduch a počúvate džavotavý spev vtákov. Príďte sa nabiť pozitívnou energiou a zažiť nezabudnuteľné zážitky.